زمانی که شما در قفسه سینه خود احساس درد دارید یا سرفه می‌کنید، اما علت آن را نمی‌دانید، نیاز است که به پزشک مراجعه کنید. اگر شرایط شما مربوط به بیماری‌های معمولی که تسوط پزشک عمومی تشخیص داده می‌شوند، نباشد، نیاز است که به یک متخصص مراجعه کنید. در این شرایط متخصص از آزمایشی به

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
کد خبر : 2589
هزینه برونکوسکوپی

زمانی که شما در قفسه سینه خود احساس درد دارید یا سرفه می‌کنید، اما علت آن را نمی‌دانید، نیاز است که به پزشک مراجعه کنید. اگر شرایط شما مربوط به بیماری‌های معمولی که تسوط پزشک عمومی تشخیص داده می‌شوند، نباشد، نیاز است که به یک متخصص مراجعه کنید. در این شرایط متخصص از آزمایشی به نام برونکوسکوپی برای تشخیص نوع بیماری و علت بیماری شما استفاده می‌کند. در این مقاله، برونکوسکوپی، هزینه برونکوسکوپی، کاربرد و دیگر نکات مربوط به آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای آشنایی با این موارد تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

هزینه برونکوسکوپی

برونکوسکوپی چیست؟

برونکوسکوپی، نوعی آندوسکوپی است که توسط متخصص انجام می‌شود. این روش یک فرایند کم خطر است که برای تشخیص یا درمان انواع بیماری‌ها انجام می‌شود. در آزمایش برونکوسکوپی، پزشک یک دستگاه انعطاف‌پذیر به نام برونکوسکوپ را از طریق بینی یا دهان، وارد ناحیه پایین گلو و داخل ریه‌ها می‌کند. دستگاه برونکوسکوپ، در نوک خود مجهز به نور و دوربین است که انجام فرایند درمان و تشخیص را برای پزشک آسان می‌کند. برونکوسکوپی برای چندین دهه است که توسط پزشکان استفاده می‌شود، اما دکتر اردا کیانی که یکی از بهترین متخصصان ریه در کشور هستند، آن را با سایر فناوری‌های تصویربرداری ترکیب می‌کنند تا اطلاعات دقیق‌تری جمع آوری کنند.

برونکوسکوپی چه چیزی را می‌تواند تشخیص دهد؟

برونکوسکوپی را می‌توان برای بررسی راه‌های هوایی استفاده کرد. همچنین این روش برای تشخیص علت توده‌های غیر طبیعی و سایر مشکلات ریوی نیز مفید است. این روش به تشخیص و درمان سرطان نیز کمک می‌کند. می‌شود از نوعی دستگاه برونکوسکوپ مجهز به پروب اولتراسوند به نام اولتراسوند درون برونشیال، برای به دست آوردن نمونه بیوپسی برای تعیین اینکه آیا سرطان در هنگام بزرگ شدن غدد لنفاوی وجود دارد، استفاده کرد. به صورت کلی بسیاری از مشکلات ریوی و تومورها را می‌شود با استفاده از این روش تشخیص داد.

هزینه برونکوسکوپی چقدر است؟

تعیین هزینه خدمات پزشکی به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه برونکوسکوپی از این قاعده مستثنا نیست و مشخص کردن هزینه آن، نیازمند توجه به برخی ملاک‌ها و شرایط است. عوامل مختلفی مانند، تخصص و تبحر پزشک، شهرت، بیمارستان یا مرکز درمانی که برونکوسکوپی در آن انجام می‌شود، نوع بیماری و… از جمله عواملی هستند که هزینه خدمات پزشکی را مشخص می‌کنند. در ادام. ه تمام نکات مربوط به هزینه این روش را بررسی می‌کنیم.

عوامل موثر بر هزینه برونکوسکوپی

عوامل زیادی را برای مشخص کردن هزینه دقیق برونکوسکوپی باید در نظر گرفت. از جکله این عوامل مهارت، تجربه و شهرت پزشک است. همچینین بیمراستانی که در آن برنکوسکوپی انجام می‌دهید نیز بسیار مهم است. به صورت کلی عوامل موثر بر هزینه این روش تشخیصی و درمانی عبارتند از:

  • موقعیت مکانی (شهر و استان)
  • بستری شدن یا نشدن
  • بیمه
  • دانش، مهارت و تجربه
  • بیمارستان
  • امکانات و تجهیزات

موقعیت مکانی (شهر و استان)

یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه برونکوسکوپی، شهر یا استانی است که شما در آن خدمات پزشکی را دریافت می‌کنید. هزینه‌های این خدمات در نقاط مختلف کشور تفاوت‌هایی باهم دارند. به صورت کلی انجام بسیاری از خدمات در برخی استان‌ها پایین‌تر از سایر استان‌های دیگر است. دلیل این تفاوت قیمت، مسائل مختلفی است که در این مقاله نمی‌گنجد. اما، به صورت کلی هزینه درمان در پایتخت و کلان شهرهای هر کشور معمولا بالاتر از استان‌ها و شهرهای کوچک‌تر است.

بستری شدن یا نشدن

نیاز به بستری شدن یا بستری نشدن و مدت زمان بستری شدن نیز دیگر عامل تاثیر گذار بر هزینه برونکوسکوپی است. هزینه بستری شدن برای هرشب در بیمارستان، به هزینه کل برونکوسکوپی اضافه می‌شود و در کنار آن، بستری شدن در بیمارستان خود باعث انجام برخی هزینه‌های دیگر نیز می‌شود. بستری شدن در اتاق خصوصی یا بخش عمومی نیز بر هزینه‌ها تاثیر زیادی دارد.

بیمه

خدمات بیمه نیز بسته به تعرفه‌های مشخص شده در بیمه نامه تاثیر زیادی بر هزینه خدمات پزشکی دارند. برخی از انواع بیمه‌ها تا ۵۰ درصد از هزینه درمانی را پرداخت می‌کنند، اما برخی بیمه‌ها پرداخت مبلغ کمتری را بر عهده می‌گیرند. تعیین اینکه بیمه شما چه مقدار از هزینه را بر پرداخت می‌کند به شرایط و طرح‌های بیمه بستگی دارد. برخی بیمه‌ها، به صورت کلی برای برخی از خدمات پزشکی هیچ هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند. باید ابتدا بررسی کنید که بیمه شما هزینه‌های مربوط به برونکوسکوپی را شامل می‌شود یا خیر. اگر بیمه نباشید، باید کل هزینه را خودتان پرداخت کنید.

هزینه برونکوسکوپی

دانش، مهارت و تجربه

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه برونکوسکوپی، تجربه، دانش و مهارت متخصصی است که برونکوسکوپی را انجام می‌دهد. دکتر اردا کیانی فوق تخصص برونکوسپی از سال ۱۳۸۵هستند و تجربه، دانش و مهارت بالایی در انجام برونکوسکوپی دارند. بسیار واضح است که متخصصی که شهرت بیشتری در انجام برونکوسپی‌های موفقیت‌آمیز و بهبودی بیماران دارد، هزینه بیشتری نسبت به پزشکان کم تجربه و با دانش کم‌تر دریافت می‌کند.

بیمارستان

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه برونکوسکوپی، بیمارستان یا مرکز درمانی است که شما در آن برونکوسپی انجام می‌دهید. هزینه‌های مربوط به هر بیمارستان، بسته به نوع و کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد متفاوت است. هزینه‌های مربوط به بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان‌های دولتی متفاوت است. همچنین، هزینه‌های برخی بیمارستان‌ها به دلایل مختلفی با دیگر بیمارستان‌ها تفاوت دارد.

امکانات و تجهیزات

امکانات و تجهیزات نیز تاثیر زیادی بر هزینه خدمات پزشکی مانند برونکوسکوپی دارند. استفاده از تجهیزات به روز و بهتر یک مزیت برای متخصص و بیمارستان است که در نهایت هزینه بیشتری را نیز به همراه دارد. کیفیت تجهیزاتی که برای برونکوسپی استفاده می‌شود و امکاناتی که بیماراستان در اختیار بیمار قرار می‌دهد، بر هزینه تاثیر زیادی دارند.

برونکوسکوپی چه کاری انجام می‌دهد؟

علاوه بر اینکه به پزشک اجازه می‌دهد داخل راه‌های هوایی و ریه‌های بیمار را ببیند، می‌توان از برونکوسکوپ برای نمونه‌برداری یا رفع انسداد نیز استفاده کرد. پزشک می‌تواند برس‌ها یا سوزن‌های کوچکی را از طریق برونکوسکوپ وارد کند تا نمونه‌های بافتی یا نمونه‌برداری از ریه‌ها را بگیرد. در صورت وجود انسداد می‌توان از ابزارهای مختلف مشابه لیزر برای بهبود تنفس استفاده کرد.

عوارض برونکوسکوپی در کودکان

هر روش درمانی، ممکن است با برخی عوارض ناخواسته همراه باشد. در برونکوسکوپی نیز این احتمال وجود دارد. ازجمله عوارض و خطرات احتمالی برونکوسکوپی در کودکان، می‌شود به احتمال خونریزی، تب و پنوموتوراکس اشاره کرد. عوارض برونکوسکوپی در کودکان معمولا بسیار خفیف است. البته باید توجه داشته باشید که اگر این روش توسط متخصص حرفه‌ای انجام شود، احتمال بروز عوارض جانبی تا صفر کاهش پیدا می‌کند.

برونکوسکوپی توسط دکتر اردا کیانی

همانطور که گفته شد و می‌دانید، برونکوسکوپی یک روش کم خطر است، اما به شرطی که توسط یک متخصص حرفه‌ای و با تجربه انجام شود. دکتر اردا کیانی فوق تخصص روش‌های تهاجمی ریه و برونکوسکوپی با نزدیک به دو دهه تجربه در این زمینه یکی از برترین افراد برای انجام برونکوسکوپی ریه هستند. از مشخصه‌های یک پزشک خوب، داشتن مهارت، دانش، تجربه و شهرت خوب است. دکتر کیانی تمام این موارد را دارند. شما می‌توانید به نظرسنجی از بیمارانی که توسط دکتر کیانی برونکوسکوپی انجام داده اند، میزان رضایت آن‌ها و را بپرسید تا با مهارت و تبحر ایشان آشنا شوید.

کلام پایانی

برونکوسکوپی، یک نوع از آندوسکوپی است که در آن ابزاری به نام برونکوسکوپ، از طریق بینی یا دهان وارد ریه بیمار می‌شود. این روش هم برای درمان هم برای تشخیص بیماری‌های ریه کاربرد دارد و انجام آن تقریبا بی‌خطر است. هزینه‌های مربوط به انجام برونکوسکوپی به عوامل مختلفی مانند نیاز به بستری شدن، بیمارستان، مهارت پزشک و… بستگی دارند.

سوالات متداول

یک جلسه برونکوسکوپی به طور متوسط ​​چقدر طول می‌کشد؟

برونکوسکوپی معمولا یک ساعت یا کمتر طول می‌کشد. حدود یک ساعت پس از عمل، رفلکس سرفه شما برمی گردد. در این مرحله، خوردن یا نوشیدن بی‌خطر خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.